Oczyszczanie internetu oznacza oczywiście wzięcie pod uwagę zagrożeń. Jak zachować bezpieczeństwo w Internecie

Oczyszczanie internetu oznacza oczywiście wzięcie pod uwagę zagrożeń. Jak zachować bezpieczeństwo w Internecie

2,40 / 5 głosów

Internet jest niezwykle cennym medium XXI wieku. Umożliwia szybką, łatwą i tanią komunikację ze światem zewnętrznym. Jednak ze względu na swoją dostępność i zasięg jest doskonałym środowiskiem dla cyberprzestępców szukających łatwego dostępu do danych, które można wykorzystać w ich złośliwej działalności. Niestety, ze względu na swój potencjał i korzystanie z internetu przez wszystkich, jest to również miejsce, w którym możemy spotkać się z ogromną ilością zagrożeń. W szczególności cyberzagrożenia zdrowia lub życia są przedmiotem szczególnej troski.

Przede wszystkim nasze dane osobowe mają ogromne znaczenie. Żadne dane nie powinny być przesyłane bez odpowiedniej zgody - elektronicznie lub w inny sposób. Warto również wspomnieć, że ze względu na ogromną użyteczność i praktyczne możliwości z internetu mogą korzystać osoby, które dopiero rozpoczynają swoją działalność zawodową lub mają doświadczenie związane z zawodem informatyka. Każdy, kto chce po prostu swobodnie komunikować się z innymi ludźmi, powinien upewnić się, że dane przesyłane w Internecie nie zawierają wirusów, robaków ani niechcianych śledzących plików cookie innych firm. Warto również zwrócić uwagę na poziom przesyłanych danych - e-maile, komunikatory, smsy - często są one szyfrowane i przy pomocy tzw. Schematu "dwóch ostrzeżeń" m.in. można podać hasło dostępu do danych, oraz dane przesłane w tych wiadomościach zostaną usunięte przez nadawcę. Wszystko to sprawia, że ​​niezwykle trudno jest wykryć, czy dane zostały zmodyfikowane lub zostały przypadkowo usunięte.

Warto mieć świadomość, że wysyłając dane przez Internet, nie mając nad nimi kontroli, otwieramy się na różne możliwości ataku, których nie da się uniknąć tradycyjnymi metodami.

Warto wiedzieć, że informacje znalezione w Internecie podlegają interpretacji, a wszelkie błędy popełniane są przy użyciu najlepszych dostępnych serwisów komputerowych.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *